LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8068 Bollard Light
Item Code: LI-8068-20 (LIBLF-20)
- Aluminium Lighting Fixture
- Mild Steel Stand
- Acrylic Diffuser
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 20W LED |
| Width | Ø140 mm |
| Height | 815 mm |
| Fixture Material | Aluminium |
| Stand Material | Mild Steel |
| Diffuser | Acrylic |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products